شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی

برگزاری کارگاه آموزشی « معرفی سازوکار و سامانه تحقیقات» در دانشگاه بیرجند

برگزاری کارگاه آموزشی « معرفی سازوکار و سامانه تحقیقات» در دانشگاه بیرجند

 

به مناسبت هفته پژوهش کارگاه آموزشی با عنوان «معرفی سازوکار و سامانه تحقیقات در صنعت برق» توسط گروه تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی در محل دانشکده مهندسی دانشگاه بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، دبیر کمیته تحقیقات شرکت در حاشیه برگزاری این کارگاه اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره افزایش ارتباط بین صنعت و دانشگاه و آشنایی اساتید دانشگاه با فرآیند تحقیقات در صنعت برق است.

مهندس کیان اظهار داشت: در این جلسه که با حضور اساتید و دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه بیرجند برگزار شد، ساختار سازمانی تحقیقات در صنعت برق و فرآیند تحقیقات در سامانه تحقیقات برق (ساتب) تشریح گردید.

وی با تشریح سامانه ساتب گفت: سامانه ساتب در واقع زیر ساخت اولیه و لازم جهت ارائه پیشنهادهای تحقیقاتی و پروپوزال پروژه های تحقیقاتی و اجرای آن را در محورهای مختلف صنعت برق برای پژوهشگران و محققین فراهم می کند.

دبیر کمیته تحقیقات شرکت همچنین بیان داشت: در این سامانه پژوهشگران و محققان می توانند ضمن مشاهده اولویت های تحقیقاتی مربوط به شرکت های زیر مجموعه توانیر نسبت به اجرای اولویت مورد نظر اعلام آمادگی و پروپوزال پروژه تحقیقاتی خود ارسال نمایند.

مهندس کیان محورهای توزیع، انرژی های نو و تجدید پذیر،مطالعات کلان انرژی، اقتصادی و مدیریتی و محور عمومی را جزو محورهای اصلی تحقیقات شرکت معرفی کرد و افزود: شرکت توانیر برای افزایش بودجه تحقیقات شرکتهای توزیع به منظور انجام تحقیقات کاربردی اهتمام ویژه ای دارد که این شرکت نیز از محل بودجه یادشده پتانسیل مناسبی برای انجام پروژه های تحقیقاتی دارد.

 

آدرس صفحه :