شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی

برگزاری سمینار آموزشی مدیریت مصرف انرژی برق دردستگاه های اجرایی خراسان جنوبی

برگزاری سمینار آموزشی مدیریت مصرف انرژی برق دردستگاه های اجرایی خراسان جنوبی

سمینار آموزشی مدیریت مصرف انرژی برق ویژه بانوان دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی با همکاري معاونت فروش و خدمات مشرکين شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی برگزار شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی مشاور امور بانوان و خانواده شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی  صبح امروز در این سمینار  یک روزه که حدود ۵۰ نفر از بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند اظهار داشت: موضوعاتی مرتبط و آشنایی با پیک بار وروشهای مدیریت مصرف و برچسب انرژی ارائه‌ شد.

فرشته هوشیار آشنایی با وسایل پرمصرف و طرق استفاده صحیح از آن و بیان راه کار برای مدیریت بهینه مصرف برق در خانه و سازمان ها برای گذر از تابستان را از دیگر موضوعات مطرح شده در این سمینار عنوان کرد.نماینده بانوان شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی اظهار داشت: دیدگاه این  شرکت بر این  است که بانوان مي توانند به عنوان نقطه آغاز اصلاح الگوي مصرف خانگي در جامعه امروز مطرح باشند.

وی بر نقش مادران در فرهنگ سازي و آموزش به کودکان و نوجوانان تاکید کرد وگفت: حساس بودن آنان به مسائل زيست محيطي سبب ايجاد تغييرات شگرف در مديريت مصرف بهينه انرژي خواهد شد

هوشیار افزود: در این راستا برنامه های آموزشی مدیریت مصرف برق برای بانوان شاغل در ادارات سطح استان برگزار شد تا آنان به عنوان همیار برق در این زمینه فعالیت داشته باشند.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی نیز در این سمینار آموزشی، ضمن تشریح برنامه های مدیریت مصرف برق، آموزش نحوه مدیریت دستگاه های پرمصرف  و همچنین زمان پیک بار و روش های  استفاده از وسایل پر مصرف راارائه کرد.

وی با بیان اینکه در این سمینار راه کارهایی برای مدیریت بهینه مصرف برق در خانه و سازمان ها ارائه شد خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات آب و هوایی و تغییرات روند مصرف، ساعت های پیک بار تغییر کرده و باید برای کنترل و مدیریت مصرف به این ساعت ها توجه شود.

بخشایی به ساعت های پیک بار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ساعت های اوج مصرف برای مشترکین اداری، صنعتی و تجاری 12 الی 18 می باشد و مشترکان برق با مدیریت در مصرف برق خود در این ساعت ها وانتقال مصارف خود به ساعت های کم باری می توانند ضمن صرفه جویی در هزینه ها کمک بزرگی به صنعت برق استان داشته باشند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه آموزش های لازم در بحث مدیریت مصرف برق در شهرستان های استان نیز ارائه می شود آمادگي  این شرکت را براي برگزاري دوره هاي آموزشي در ادارات وسازمانهای استان اعلام کرد.

 

بخشایی با تاکید بر اینکه با همکاری مشترکان در همه سطوح میت وانیم پیک تابستان را پشت سر بگذاریم افزود: دوره های مدیریت مصرف برق برای کشاورزان، صنایع، ادارت، دانش آموزان و سایر ارگانها و نهادها در سطح استان به صورت محله ای، منطقه ای، شهرستانی و استانی برگزارمی شود.

آدرس صفحه :