بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 10 الی 12

دوره های آموزش خط گرم در شرکت توزیع نیری برق خراسان جنوبی برگزارشد

دوره های آموزش خط گرم در شرکت توزیع نیری برق خراسان جنوبی برگزارشد

 

سرپرست دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی گفت: براساس سیاست های کلان شرکت  و در راستای رضایت مندی مشترکان از فعالیت های شرکت توزیع، دوره های آموزش خط گرم در سه سطح برنامه ریزی و اجرا شد.

مهندس ابوالفضل فتح نیا در آیین اختتامیه این دوره آموزشی اظهار داشت: سطح یک این دوره که با هدف بازآموزی و آشنایی مدیران با فعالیت های خط گرم فرمان از راه دور و فرمان از راه نزدیک برنامه ریزی  شده بود به مدت 48 نفر ساعت برای کلیه مدیران ستادی و امورهای سطح استان  برگزار گردید.

وی افزود: در این دوره مباحث اولیه خط گرم، سطوح کاری و شرایط ایمنی فعالیت  های  قابل اجرا در فرمان از راه دور و فرمان از نزدیک تشریح گردید.

سرپرست دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی  بیان کرد: مدیران و مسئولان به عنوان  سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان در سطح شرکت با حضور در این دوره، اهمیت کار بدون قطع برق و روشهای آن را آموزش دیدند.

 مهندس فتح نیا به سطح دوم این دوره به نام دوره آموزش ناظرین خط گرم اشاره کرد و گفت: پس از سالهای متمادی فعالسازی و تشکیل گروههای خط گرم در سطح استان که  از حدود سال 1389 آغاز به کارکرده است، بحث نظارت بر فعالیت های گروههای اجرایی  و آشنایی بهره برداران و ناظرین جزء حلقه های مفقوده شرکت بوده است.

وی بیان کرد: این دوره به مدت 720 نفر ساعت برای مجموعه پرسنل بهره برداری که مسئولیت کنترل و نظارت  فعالیت های خط گرم در شهرستان ها و ستاد را دارند، به صورت  تئوری و عملی، برگزار شد.

سرپرست دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی نصب پایه به عنوان سطح سوم این دوره افزود: گروههای خط گرم فرمان از نزدیک استان در دوره های قبل در 5 شهرستان آموزشهای اولیه کار با خط گرم فرمان از نزدیک و دوره تخصصی را به صورت کامل گذرانده بودند و برای تکميل آموزشها نياز به آموزش نصب پايه به روش فرمان از نزديک و مدلهای اجرايي آن بود.

وی همچنین افزود: برنامه ریزی لازم جهت اجرای دوره تکمیلی صورت گرفت که بر این اساس 186 ساعت آموزش مطابق سرفصل های تعريف شده شرکت توانیر برنامه ریزی و توسط مهندس رجایی زاده اجرا و برگزار گردید.

مهندس فتح نیا ادامه داد: سرفصل های نصب پایه به صورت فرمان از راه نزدیک، آموزش نصب پایه های عبوری، سکشن، زاویه، تک مداره ، دو مداره، سبک و سنگین از جمله رئوس آموزشی این دوره بوده است.

مهندس ابوالفضل فتح نیا با بیان اینکه انجام فعالیت های خط گرم در شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اقبال عمومی بین مسئولان و همکاران همراه است، گفت: با انجام عملیات تعمیرات بر روی خطوط برقدار از ابتدای سال 97 تاکنون از اعمال خاموشی به میزان6  هزار و 515 مگاوات ساعت جلوگیری شده است.

       سرپرست دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی با اشاره به تحلیل و بررسی انجام شده در خصوص دوره مذکور خاطرنشان کرد: بر اساس آمار ثبت شده سال 96، حدود 25 درصد از خاموشی های خواسته استان، مربوط به عملیات نصب پایه بوده که همگی با اعمال خاموشی به مشترکان صورت گرفته است. با توجه به برگزاری دوره های مذکور انشاءالله عملیات مختلف نصب پایه بعد از اين، بدون اعمال خاموشی اجرا خواهد شد تا ضمن کاهش انرژی توزیع نشده، شاهد افزایش سطح رضایتمندی مشترکین و استمرار تامین برق همشهریان عزیز استان باشیم.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                
تعداد بازدید : 237
زمان انتشار : 1397/11/06

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


1 + 18 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS