بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 8 الی 12

رزمایش قطع برق در خراسان جنوبی برگزار شد

رزمایش قطع برق در خراسان جنوبی برگزار شد

 

معاون بهره‌برداری ودیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته پدافند غیرعامل و در سراسر کشور رزمایش قطع برق مراکز حیاتی، حساس و مهم با دستور رئیس محترم سازمان پدافند غیر عامل کشور در روز یکشنبه 98/08/12 برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی، هادی منصوریان عصر یکشنبه مورخ 98/08/12 در رزمایش و مانور قطع برق مراکز حیاتی ، حساس ومهم اظهار داشت: همزمان با هفته پدافند غیرعامل رزمایش قطع برق مراکز تعیین شده در سراسر کشور به دستور رئیس محترم سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد.

وی گفت: این رزمایش به صورت سراسری در خراسان جنوبی ساعت 14 امروز با رمز «یا صاحب الزمان(عج)» برگزار شده و 9 مرکز مهم در استان برنامه قطع برق داشتند.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی افزود: در ساعت 14 برق این مراکز قطع و مولدین برق اضطراری به مدار آمده و در ساعت 15 نیز برق مولدین قطع و برق اصلی شبکه برقرار شده است.

منصوریان تصریح کرد: میزان آمادگی مولدها در سازمان‌ها را ارزیابی و مورد بررسی قرار می‌دهیم که در شرایط اضطراری بتوانند مولدین در حداقل یک هفته برق مراکز مهم و حیاتی را تامین کنند.

وی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان از سال‌های دور در زمینه بحث بحران و پدافند غیرعامل فعالیت می‌کند و امروز این مانور در همین راستا صورت گرفته است.

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی نیز هدف از برگزاری این رزمایش را ارزیابی آماده بکاری مولدهای برق اضطراری 9 مرکز مهم استان عنوان کرد.

سابقی تصریح کرد: راه اندازی سامانه اعلام زلزله در امور دیسپاچینگ اولین بار در شرکت‌های برق، تدوین دستوررالعمل واکنش در شرایط اضطراری و تجهیز کانکس های بحران درسطح شرکت از جمله تمهیدات مدیرت بحران و پدافند غیرعامل است.

وی افزود: وجود و تجهیز کانکس های بحران یکی از اقدامات مهم در حوزه پدافند غیر عامل بوده که تمام لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای برق رسانی در آن وجود دارد چرا که دیر رسیدن تجهیزات موجب نارضایتی و گلایه مردم می‌شود.

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: وجود مولدهای برق اضطراری قابل حمل از دیگر تمهیدات مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در این شرکت می باشد که به منظور افزایش سرعت و رسیدن سریع تر به محل حادثه برروی خودرو نصب شده است.

 

                 
تعداد بازدید : 344
زمان انتشار : 1398/08/14

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


6 + 16 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS