بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 8 الی 12

طرح هوشمند سازی مراکز اتفاقات در ۵ منطقه کشور به صورت پایلوت برگزار می شود

طرح هوشمند سازی مراکز اتفاقات در ۵ منطقه کشور به صورت پایلوت برگزار می شود

مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانیر با بیان اینکه طرح هوشمند سازی مراکز اتفاقات در ۵ منطقه به صورت پایلوت برگزار می شود گفت: یکی از شاخص های مناسب هوشمند سازی کم بودن هزینه ها است.

به گزارش  روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی ،مسعود صادقی خمامی در بازدید از مرکز اتفاقات وفوریت های برق این شرکت اظهار داشت: هوشمندسازی مراکز اتفاقات، مبحث بسیار مهمی است چراکه با هوشمندسازی مراکز با بکارگیری نیروی انسانی مناسبتر به لحاظ ابعاد و احکام حداکثری بهره وری را نیز می توانیم دریافت کنیم.

وی به مزایای هوشمند سازی مراکز اتفاقات اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای این طرح، خطاها حذف و روند ثبت اطلاعات متناسب با شاخص های قابلیت اطمینان و سرویس مناسب‌تری به شکل ماشینی به مردم ارائه می شود.

مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانیر بیان کرد: با استفاده از سیستم های AVL و سیستم های هوشمند می توانیم ارجاعات خاموشی را به شکل ماشینی به خودروهای عملیاتی ارجاع دهیم و در این راستا کیفیت عملیات نیز کنترل می شود.

صادقی با بیان اینکه در این طرح ثبت اطلاعات از حالت دستی خارج و به صورت ماشینی انجام می شود تصریح کرد: همچنین زمان رسیدگی به خاموشی ها از کنترل پذیری بالاتری برخوردار می شود و وضعیت مطلوبی را ایجاد می کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پایلوت هایی در حال برنامه ریزی است و پایلوت ها نیازمند این هستند که شرکت هایی که وارد می شوند امکانات لازم را داشته باشند و در حوزه های مختلف دارای وضعیت مطلوبی باشند.

مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانیر با بیان اینکه طرح هوشمند سازی مراکز اتفاقات در ۵ منطقه به صورت پایلوت برگزار می شود یادآور شد: یکی از مناطقی که در آن کار به صورت خوب پیش رفته است و بخشی از کار عملیاتی شده است منطقه ۳ است و یکی از شرکت های پیشرو  در این زمینه شرکت توزیع نیروی برق  سیستان و بلوچستان است.

صادقی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی در طول ۲، ۳ سال گذشته روند روبه رشد بسیار خوبی در حوزه بهره برداری داشته است اظهار داشت: خوشبختانه اتفاقات خوبی را در خراسان جنوبی شاهد هستیم و یکی از این اتفاقات وجود دیسپاچینگ پیشرفته در شرکت توزیع برق خراسان جنوبی است.

وی با بیان اینکه مرکز پاسخگویی و فوریت های برق در خراسان جنوبی راه اندازی شده است و موفقیت جدیدی را برای شرکت به وجود آورده است افزود: همچنین در حوزه کاربردی سازی GIS بسیار خوب عمل شده و اطلاع رسانی مشترکین را بسیار خوب پیاده کرده است.

صادقی بیان کرد: به طور کلی منابعی که برای طرح های هوشمند سازی و حوزه های ICT هزینه می شود گران قیمت نیست، یعنی بسیاری از هزینه هایی که در حوزه زیرساختی و سخت افزارهای شبکه انجام می شود بسیار پایین تر، اثر بخش تر و قابل اجرا است.

وی یکی از شاخص های مناسب هوشمند سازی را کم بودن هزینه ها عنوان کرد و تصریح کرد: حوزه it ظرفیت بسیار بالایی در کشور ما دارد، بنابراین باید بر روی این موضوع به خصوص در حوزه بهره برداری که برای ما اثر بخشی بالایی خواهد داشت و مقرون به صرفه است تمرکز داشته باشیم.

مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانیر با بیان اینکه در حوزه دفتر نظارت ظرفیت مناسبی را در حوزه فعالیت های مدرن و حوزه it شناسایی کرده ایم افزود: کاری که انجام شده در چند بخش قابل دسته بندی است که بخش اول توجه به رویکرد it و ICT محور است که ما در همه حوزه ها دستاوردهای خوبی داشته ایم و نرم افزارهای پیشرفته ای را توسعه داده ایم.

صادقی با اشاره به اینکه در حوزه  ۱۲۱ پاسخگویی به مشترکین در وضعیت مطلوبی در سطح کشور قراردارد اظهار داشت: در حوزه دیسپاچینگ ها بحث اتوماسیون و کلیدهای قابل کنترل از راه دور و رؤیت پذیری را پیگیری شده که دستاوردهای خوبی را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه ایمنی ما موفق شده ایم نرم افزارهای مناسبی را توسعه دهیم که به بحث های مدیریتی نیز کمک می کند خاطرنشان کرد: در بحث سامانه های مکانیزه نظارت، در حوزه دفاتر نظارت بر بهره برداری سامانه های نظارت مکان محور را توسعه داده که هم بازدید و هم سرویس را از طریق کنترل از راه دور انجام می دهد و این سامانه های مکان محور اثر بخشی را در همه حوزه ها بالا برده است.

مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانیر با اشاره به اینکه پشتیبانی از شرکت های توزیع در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری به شکل بسیار مناسبی در حال پیگیری است گفت: در حوزه تجهیزات، کالا، منابع، نقدینگی و اعتبارات در فضای مطلوبی هستیم  و امید است شاهد رشد و افزایش تراز حوزه بهره برداری در طول چندسال آتی باشیم.

صادقی یادآور شد: خراسان جنوبی در طول ۴ سال گذشته در همه حوزه ها به خصوص حوزه بهره‌وری روند مثبت و رشد قابل توجهی داشته است و بسیاری از امکانات تامین شده است، اگر با همین شرایط کار پیش برود شرکت در وضعیت بسیار خوبی خواهد بود.
تعداد بازدید : 853
زمان انتشار : 1398/05/16

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


3 + 17 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS