بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 8 الی 12

۹۰ هزار چاه کشاورزی در کشور به سامانه کنترل هوشمند مجهز شدند

۹۰ هزار چاه کشاورزی در کشور به سامانه کنترل هوشمند مجهز شدند


مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر با اشاره به اینکه در سطح کشور حدود ۴۰ هزار مشترک دیماندی و ۹۰ هزار چاه کشاورزی به سامانه کنترل هوشمند مجهز شدند گفت: در حال حاضر برنامه ریزی شده است ۲۵۰ چاه کشاورزی باقیمانده نیز تا سال آینده تحت پوشش قرار گیرد.

به گزارش  روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی،  هادی مدقق  در حاشیه جلسه هماهنگی شرکت های توزیع برق در منطقه ۳ اظهار داشت: امسال یکی از اقدامات خوبی که در حوزه مدیریت مصرف انجام شد این است که با یک برنامه ریزی هم سهم برنامه های مدیریت بار برای شرکت ها توزیع نیروی برق و هم سقف پیک بار مشخص شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر بیان کرد: این برنامه ریزی باعث شد با وجود همه محدودیت ها امسال را به دور از خاموشی و مشکلات سال گذشته سپری کنیم.

مدقق از انجام حدود ۴ هزار مگاوات مدیریت بار در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری برنامه ریزی ما آمادگی برای مدیریت بار ۶ هزار مگاوات بوده است که خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شد امسال سال خوبی را پشت سر گذاشتیم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت نیروی برق خراسان جنوبی جزو شرکت هایی بود که با وجود همه محدودیت ها مصرف بار را به خوبی مدیریت کرد تا فشاری بر مردم و شرکت وارد نشود.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر یادآور شد: در حوزه خدمات مشترکین مبنا را بحث تحول دیجیتال گذاشته ایم تا بتوانیم از این طریق سطح خدمات را ارتقاء دهیم و با مشترکین ارتباط دو سویه داشته باشیم.

مدقق به طرح کنترل هوشمند اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح ، برنامه برای مشترکان عادی نیز انجام خواهد شد، همچنین کلیه چاه های کشاورزی نیز به این سامانه مجهز میگردند.

وی با اشاره به اینکه در سطح کشور حدود ۴۰ هزار مشترک دیماندی و ۹۰ هزار چاه کشاورزی به این سامانه مجهز شدند خاطرنشان کرد: در حال حاضر برنامه ریزی شده است ۲۵۰ چاه کشاورزی باقیمانده نیز تا سال آینده تحت پوشش قرار گیرد.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر با بیان اینکه مشترکان صنعتی، تجاری و خانگی ۳ فاز در اولویت قرار خواهند گرفت افزود: بر اساس تفاهم نامه ای که با یکی از شرکت ها امضا شده است طی ۲ سال باید حدود ۵ میلیون کنتور هوشمند تامین شود.

مدقق به طرح حذف قبوض کاغذی اشاره کرد و گفت: طرح حذف قبوض کاغذی به عنوان طرح ملی قبض سبز آغاز شده است و بسیاری از شرکت هایی که در گروه ۳ کشوری هستند موفق شده اند برای درصد بالایی از مشترکان حذف قبض را انجام دهند.

وی با بیان اینکه مابقی شرکت ها نیز تا شهریورماه این کار را انجام خواهند داد یادآور شد: بحث حذف قبض کاغذی شروع تحول دیجیتال در حوزه مشترکین است که از طریق پیامک و اپلیکیشن موبایل هوشمند انجام می شوند و این امر در بحث ارتباطات و ارتقاء خدمات بسیار موثر است.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر با بیان اینکه توسعه برنامه های پاسخگویی بار به خصوص در بخش کشاورزی یکی از برنامه های ما است گفت: امسال از ۴ هزار مگاوات مدیریت بار انجام شده یک هزار و ۳۰۰ مگاوات در بخش کشاورزی بوده است.

مدقق با اشاره به اینکه ظرفیت ما در بخش کشاورزی برای مدیریت بار ۵ هزار مگاوات است اظهار داشت: طرح تجمیع کنندگان به صورت پایلوت در برخی استان های کشور اجرایی شده است و در قالب این طرح پویشی در مشهد مقدس به عنوان پویش ۳ روز گرم تدوین شد که در این راستا ۳۰ مگاوات مدیریت مصرف انجام شده است و برنامه ما این است برای سال های آینده نیز این امر گسترش یابد.

دومین جلسه هماهنگی شرکت های توزیع برق منطقه ۳ با حضور رخشانی مهر معاون  هماهنگی توزیع شرکت توانیر، مدیران عامل و معاونان استان های هرمزگان، جنوب کرمان، شمال کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان جنوبی در شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی  در بیرجند برگزار شد.

 
تعداد بازدید : 709
زمان انتشار : 1398/05/16

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


1 + 14 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS