بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 8 الی 12

حذف قبوض کاغذی در ۳ منطقه کشور به طور کامل عملیاتی شده است

حذف قبوض کاغذی در ۳ منطقه کشور به طور کامل عملیاتی شده است

معاون دفتر برنامه ریزی توزیع شرکت توانیر با اشاره به اینکه اولویت حذف قبوض کاغذی حداکثر تا اول مهرماه است گفت: در این راستا شرکتهای منطقه ۳ در این حوزه از بقیه مناطق جلوتر است و ۳ شرکت از ۶ شرکت این منطقه، قبوض کاغذی را کلا حذف کرده اند.

به گزارش  روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، کامران داوودی در حاشیه دومین جلسه هماهنگی شرکت های توزیع برق در منطقه ۳ کشور در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: برگزاری جلسات منطقه ای یکی از رویکردهای جدید معاونت توزیع است که کشور را از منظر جغرافیایی به ۵ منطقه تقسیم کرده است.

وی افزود: هدف از تقسیم شرکت های منطقه ای این است که شرکت هایی که مسائل و موضوعات آنان شبیه به یکدیگر است را در یک حوزه بررسی کنیم تا در مدل های ارزیابی که به صورت سیستماتیک انجام می شود رقابت سازنده ای ایجاد شود و این رقابت در منطقه باعث شود که شرکت های قوی شرکت های ضعیف را یاری کنند.

معاون دفتر برنامه ریزی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه در فاز نهایی ، هدف ما این است که مدل منطقه ای و مدل ارزیابی منطقه ای را به فرآیند روزمره و مالی شرکت ها وصل کنیم بیان کرد: ۹۵ درصد مصوبات جلسه اول اجرایی شد ودر دومین جلسه هم مصوبات جلسه اول پیگیری شد و هم مصوبات جدیدی لحاظ شده است.

داوودی تصریح کرد: در پیک بار ۹۸، بخش توزیع عملکرد بسیار خوب و درخشانی داشته است و این عملکرد به مدد کنترهای هوشمند فهام که قابل مدیریت و قرائت از راه دور هستند میسر شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال بحث پایش عملکرد شرکت های توزیع در مدیریت بار را داشتیم و اقدام بسیار خوبی که یکی از خروجی های طرح منطقه ای می باشد ، بحث تامین کالا و تجهیزات مناطق عملیاتی پنج گانه در قالب قراردادهای جدیدی است که یک شرکت به نیابت از شرکت های منطقه به صورت عمده خرید می کند و انتظار ما این است که به قیمت بهتری این کالاها را خریداری و در اختیار شرکت ها قرار دهیم.

معاون دفتر برنامه ریزی توزیع شرکت توانیر یادآور شد: حسن این  اقدام این است که هم قیمت تمام شده پروژه ها را در قالب این مدل کم می کنیم و هم بسیاری از کارهای اصلی و زیرساختی ما که در چندسال گذشته به دلیل فشارهای اقتصادی که بر روی صنعت برق بوده است و محدودیت منابع مالی و نقدینگی انجام نداده ایم را امسال در قالب مدل های منطقه ای انجام دهیم.

داوودی با اشاره به اینکه اولویت ما در این جلسه بحث پیگیری حذف قبوض کاغذی است که بازه زمانی که برای آن تعریف کردیم اول مهرماه است اظهار داشت: در این راستا شرکت های  منطقه ۳ در این حوزه از بقیه مناطق جلوتر است.

وی با اشاره به اینکه ۳ شرکت از ۶ شرکت این منطقه، قبوض کاغذی را کلا حذف کرده اند افزود: اقداماتی در سطح ملی و توانیر برای یک سری هماهنگی و جلوگیری از کارهای پراکنده انجام می شود.

معاون دفتر برنامه ریزی توزیع شرکت توانیر اپ ملی و استفاده از سرشماره های ملی برای ارسال پیامک را جزو مصوبات این جلسه عنوان کرد و گفت: یکی از مصوبات خوب جلسه امروز این بود که در قالب این مدل ها بتوانیم به نوعی مصارف سرمایه ای مصوب امسال را تامین اعتبار کنیم.

داوودی بیان کرد: چیزی که برای این منطقه ابلاغ و در دستور کار می باشد این است که در فاز اول کابل خود نگه دار در حجم بالا برای این منطقه تهیه  گردد، زیرا یکی از اولویت های ما در این منطقه بحث تبدیل شبکه مسی به کابل خود نگه دار است که هم معضلات و مشکلات بهره‌برداری را کم می کند و هم در جاهایی که از نظر اجتماعی مشکل داریم تعویض سیم به کابل مشکلات را کم می کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مصوبات امروز این است که بتوانیم از ظرفیت اجناسی که در انبارهای این منطقه است در قالب مدل های مالی استفاده کنیم.

دومین جلسه هماهنگی شرکت های توزیع برق منطقه ۳ با حضور رخشانی مهر معاون  هماهنگی توزیع شرکت توانیر، مدیران عامل و معاونان استان های هرمزگان، جنوب کرمان، شمال کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان جنوبی در شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی  در بیرجند برگزار شد.

                                                                                            
تعداد بازدید : 614
زمان انتشار : 1398/05/16

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


6 + 17 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS