بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 10 الی 12

معاون شرکت برق خراسان جنوبی: مصرف برق در خراسان جنوبی به مرز 280 مگاوات رسید

معاون شرکت برق خراسان جنوبی: مصرف برق در خراسان جنوبی به مرز 280 مگاوات رسید

 

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: در 11 تیر ماه تابستان امسال مصرف برق استان با 279 مگاوات به اوج خود رسید که نسبت به سال گذشته حدود 2 مگاوات افزایش داشته است.

به گزارش دفتر روابط عمومی هادی منصوریان ظهر امروزدرجمع خبرنگاران اظهار داشت: در فصل تابستان با افزایش دمای هوا و در نتیجه گرمای هوا مصرف برق در کل کشور به نسبت سایر ماه‌ها افزایش می یابد. 

وی با بیان اینکه در استان خراسان جنوبی پیک بار تا حدود 280 مگاوات افزایش می یابد، گفت: سال گذشته با همکاری کلیه مشترکان استان از جمله مشترکان عمومی، صنایع و کشاورزان پیک استان از  277 مگاوات عبور نکرد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی عمده مصرف برق در تابستان را مربوط به سیستم‌های سرمایشی عنوان و بیان کرد: در خراسان جنوبی حدود 60 مگاوات مصرف فقط مربوط به سیستم‌های سرمایشی است که نقش بسیار مهمی در مصرف برق استان دارد.

منصوریان ادامه داد: در تابستان امسال تا 11 تیرماه مصرف برق استان با 279 مگاوات به اوج خود رسید که نسبت به سال گذشته حدود 2 مگاوات افزایش داشته است.

وی از انعقاد حدود 600 تفاهم نامه در راستای مدیریت مصرف برق و کنترل پیک بار استان بین شرکت توزیع نیروی برق استان با صنایع، کشاورزان، مولدهای خود تامین و مشترکان عمومی مانند ادارات و مشترکان  CNG ها خبر داد و افزود: این تفاهم نامه‌ها نقش بسیار مهمی در کنترل پیک بار استان داشته اند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: در استان 23 مشترک CNG مشغول به فعالیت هستند که هر 23 مشترک با شرکت تفاهم نامه داشته و همکاری دارند.

وی با بیان اینکه سال گذشته مشترکان CNG استان حدود 2 مگاوات در پیک همکاری داشته اند، اظهار کرد: مولدهای خود تامین در استان 33 مولد هستند که حدود 4.2 مگاوات تولید دارند و در ساعت‌های پیک بار و یا هر زمانی که نیاز باشد به مدار می آیند.
منصوریان ادامه داد: در مجموع در سال گذشته حدود یک میلیارد تومان از محل تفاهم نامه با مشترکان مذکور به مشترکان در بخش‌های مختلف پرداخت شده است.

وی با اشاره به راهکارهای مدیریت مصرف گفت: با توجه به اینکه برق کالای بسیار گران قیمتی است و اهمیت وجود آن در زندگی بر هیچکس پوشیده نیست و به سختی تولید می‌شود و با تلاش زیاد همکاران در حوزه انتقال و توزیع در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد، لازم است برنامه ریزی و مدیریت لازم در بخش مصرف برق توسط مشترکان نیز اعمال شود تا این نعمت به هدر نرفته و نتیجه تلاش و زحمات کارکنان صنعت که هدفی جز رضایت مشترکان و شکوفایی در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و ... است حاصل شود.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت برق خراسان جنوبی بیان کرد: هدف ما از بحث مدیریت مصرف کم مصرف کردن نیست، بلکه هدف مصرف درست و بهینه است به طوری که چیزی از رفاه مشترکان کم نشده و قطعا مصرف درست باعث صرفه جویی در هزینه های خانوار و رضایت بیشتر مشترکان خواهد شد.

منصوریان ادامه داد: استفاده از لوازم برقی پر مصرف مانند اتو، جارو برقی، لباسشویی و ظرفشویی در ساعت‌های کم باری، تنظیم درجه کولرهای آبی روی دور کند و کولرهای گازی و سایر سیستم‌های سرمایشی روی درجه 24 از جمله ساده ترین و تاثیر گذار ترین اقدامات در راستای مدیریت مصرف است.

وی تصریح کرد: این اقدامات شاید در یک نگاه کوچک دیده شود ولی وقتی در ابعاد بزرگ به آن نگاه کنیم متوجه اثر گذاری آن خواهیم شد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی ادامه داد: شبکه برق کشور سراسری است و نگاه ما درمدیریت مصرف یک نگاه ملی است و هدف ما فقط استان نیست بلکه هدف ما برای بحث مدیریت مصرف برق این است که هیچ مشترکی در هیچ کجای میهن از نعمت برق محروم نباشد.

منصوریان اظهار کرد: در بحث ادارات با اعمال تغییر ساعت ادارات حدود 5 درصد مصرف برق کاهش داشته است و با توجه به اینکه چند سال گذشته ساعت اوج بار مصرف برق به ساعت 12 تا 17 منتقل شده، با تعطیلی ادارات تقریبا بار استان بین 12 تا 15 مگاوات کاهش می یابد.

وی گفت: از جمله مشترکان که با شرکت توزیع برق استان همکاری تاثیر گذاری داشته اند و لازم است از همینجا از تمام مدیران این شرکت‌ها و سازمان‌ها قدردانی شود می‌توان به شرکت سیمان قاین اشاره داشت که بیشترین همکاری را تاکنون با این شرکت در ساعت‌های پیک داشته است.

وی افزود: همچنین شرکت‌های آب و فاضلاب استان نیز با وارد مدار کردن مولدها در ساعت‌های پیک و خارج کردن چاه‌های غیر ضروری از مدار در ساعت‌های پیک با این شرکت همکاری بسزایی داشته اند.

منصوریان افزود: همچنین سایر مشترکان نیز با مدیریت مصرف برق در منزل و محل کار خودشان باعث شدند که تاکنون قطعی برق نداشته باشیم و پیک بار استان را به نحو شایسته ای مدیریت کنیم.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه انرژی برق متفاوت از سایر انرژی‌های قابل ذخیره سازی نیست و مصرف برق وابستگی مستقیم به تولید برق دارد بنابراین اگر این همکاری‌ها نباشد، تولید جوابگوی مصرف نخواهد بود و باعث قطع برق برخی مشترکان خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین اگر همکاری مشترکان در همه بخش‌هایی که عنوان شد به همین شکل ادامه یابد مشکلی برای تامین برق نخواهیم داشت.

 
تعداد بازدید : 335
زمان انتشار : 1398/04/18

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


6 + 15 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS