بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 10 الی 12

پرداخت یک میلیارد تومانی تخفیف مصرف برق در بخش صنایع و کشاورزی خراسان جنوبی

پرداخت یک میلیارد تومانی تخفیف مصرف برق در بخش صنایع و کشاورزی خراسان جنوبی

 

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی  گفت: سال گذشته حدود یک میلیارد تومان تخفیف به بخش صنایع و کشاورزی پرداخت  شده است که حدود ۹۰۰ میلیون تومان آن در بخش صنعت بوده است.

به گزارش دفتر روابط عمومی محسن بخشایی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بالاترین میزان تخفیف پرداخت شده  در بخش صنایع بوده است اظهار داشت: در بحث مدیریت مصرف برق همکاری با صنایع درتابستان از سال های قبل نیز اجرا شده است.

وی به نحوه همکاری صنایع در بحث مدیریت مصرف برق اشاره کرد و گفت: برای همکاری صنایع چند روش مختلف وجود دارد که یکی از این روش ها این است که بسیاری از صنایع  تعمیرات سالانه برای ماشین الات  خود برنامه ریزی کنند.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا از صنایع درخواست می شود تعمیرات سالانه را به صورتی برنامه ریزی  کنند که این تعمیرات و سرویس در زمان تابستان انجام شود.

بخشایی با اشاره به اینکه اگر این سرویس در زمان اوج مصرف برق که در تیر و مرداد ماه است انجام شود تخفیف پرداخت شده بیشتر خواهد بود تصریح کرد: بازه تعمیرات صنایع باید حداقل ۵ تا ۷ روز متوالی باشد و در این مدت کاهش بار به صورت 24 ساعته و بایستی این میزان کاهش حداقل معادل  ۱۰ درصد مصرف سه ماه گذشته آنان باشد .

وی خاطرنشان کرد: چون تعمیرات برخی از صنایع هر چند سال یکبار انجام می‌شود آنها نیز می توانند در این طرح شرکت کنند، به این ترتیب که در زمان اوج مصرف برق که ظهر و سرشب است میزان مصرف خود را حداقل 10 درصد و به مدت حداقل 7 روز کاهش دهند.

 

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی یادآور شد: در این راستا اگر ۴ ساعت زمان پیک را همکاری کنند میزان انرژی و توانی که می توانسته اند استفاده کنند و صرفه جویی کرده اند  را محاسبه و بهای آنرا با اعمال ضرایب بالاتر به صورت تخفیفات مستقیم در قبوض شان اعمال می کنیم .

بخشایی بالاترین رقم تخفیفی که پرداخت می شود را در بخش صنایع عنوان کرد و اظهار داشت: سال گذشته یک میلیارد تومان تخفیف به صنایع و کشاورزی پرداخت کرده ایم که حدود ۹۰۰ میلیون تومان آن در بخش صنعت بوده است.

وی با اشاره به اینکه در بحث صنایع، علاوه بر طرح تعمیرات و تعطیلات سالانه و همکاری در پیک مصرف چندین طرح دیگر نیز وجود دارد افزود: یکی از این طرح ها، تحت عنوان ذخیره عملیاتی اجرا می شود.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای اجرای  مدیریت بار مطمئن و برنامه ریزی شده  این طرح اجرا می شود بیان کرد:  یک سری از صنایع بزرگ استان در زمانی که ما نیاز به کاهش بار اضطراری  داریم با شرکت در این طرح و کاهش بار خود احتمال اعمال مدیریت بار روی سایر مشترکان را به حداقل می رسانند .

بخشایی بااشاره به اینکه در این راستا صنایع در طرح ذخیره عملیاتی ثبت نام می کنند و تنها برای آماده بودن برای کاهش بار در مدت تابستان پاداشی به آنان داده می شود افزود: اگر در این مدت نیز شرکت ناچار به درخواست همکاری اضطراری از این صنایع گردد مبالغ پاداش بسیار خوبی به آنها پرداخت خواهد کرد .

وی تصریح کرد: روش دیگر این است که صنایع به جای تعطیل روز جمعه، یکی دیگر از روزهای هفته را تعطیل کنند و در این راستا میزان انرژی که صرفه جویی کرده اند به صورت تخفیف به صنعت مزوبر بر گرداننده و محاسبه می شود، ضمن اینکه قیمت تعرفه روز جمعه کمتر محاسبه می شود.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی افزود: تمام این مشوق ها از نظر ریالی برای صنایع مشوق مالی خیلی خوبی است و می توانند از این طریق به صنعت کمک کند  زیرا در صورت مدیریت بار بدون برنامه و سراسری این صنایع بیشتر آسیب خواهند دید .
تعداد بازدید : 286
زمان انتشار : 1398/04/15

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


8 + 16 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS