بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 10 الی 12

20 درصد مصرف برق خراسان جنوبی مربوط به مشترکين صنعتی است

20 درصد مصرف برق خراسان جنوبی مربوط به مشترکين صنعتی است

کارشناس دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی 20 درصد مصرف برق خراسان جنوبی را مربوط به مشترکان صنعتی دانست و گفت:در این راستا مشترکان صنعتی استان نقش مهمی در کنترل پیک بار انرژی ایفا می کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی، مهندس کاظم کمیلی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انرژی الکتریکی از زیرساخت های اصلی پیشرفت و توسعه هر کشوری محسوب می شود به ویژه درکشورهای در حال توسعه، اين انرژِی نقش بسزایی دارد.

وی افزود: در کشور ما به دلیل توسعه و ایجاد واحد های جديد توليدی و تغيير در وضعيت اقتصادی مردم، در سرانه مصرف انرژی در ساليان اخير شاهد رشد قابل ملاحظه ای هستیم.

کارشناس دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: مصرف انرژی برق در ماه های گرم سال اعم از تابستان رشد بیشتری را نشان می دهد که در این راستا برای جبران انرژی در کشور نیازمند سرمایه گذاری هستیم.

کمیلی با بیان اینکه سالانه احداث ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق جديد مورد نیاز است تصریح کرد: این میزان نیاز به سرمایه گذاری ۲ تا ۳ میلیارد دلاری دارد. 

وی خاطرنشان کرد: هر کیلووات ساعت انرژی برق، معادل ۶۰۰ گرم دی اکسید کربن وارد محیط زیست می کند و سرمايه گذاری 2 تا 3 ميليارد دلاری برای بهره برداری از نيروگاه های جديد،  تنها برای تامين برق مشترکين صرفا در روزهای محدود  سال و برای ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساعت مورد نیاز است که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. 

کارشناس دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از وجود ۳۶۹ هزار و ۵۱۹ مشترک برق در خراسان جنوبی خبر داد و یادآور شد: ازاين تعداد 760 مشترک تعرفه صنعتی  دارند. 

وی همچنین گفت: بر اساس آخرين اطلاعات و آمار در سال گذشته ميزان مصرف انرژی در استان 1553700مگاوات ساعت بوده است که از اين مصرف حدود ۳۱۴هزار و ۹۵۹ مگاوات ساعت به صنايع اختصاص دارد.

کمیلی 20 درصد مصرف برق استان مربوط به مشترکين صنعتی دانست و یادآور شد: به عبارتی کمتر از یک درصد مشترکان بيش از ۲۰ درصد مصرف استان را به خودشان اختصاص داده‌اند.

 

کارشناس دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به اینکه مشترکان صنعتی استان خراسان جنوبی حدود 20 درصد مصرف انرژی برق استان را به خود اختصاص داده اند، نقش مهمی در کنترل پیک بار انرژی ایفا می کنند.
تعداد بازدید : 336
زمان انتشار : 1398/04/12

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


2 + 14 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS