بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 10 الی 12

آماده باش ۱۲ تیم بازرسی کنترل مصرف برق در دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی

آماده باش ۱۲ تیم بازرسی کنترل مصرف برق در دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: در بحث مدیریت مصرف برق سال گذشته و امسال ۱۱ تیم شهرستانی و یک تیم استانی به دستگاه های اجرایی سطح استان مراجعه و به دستگاه هایی که الگوی مصرف را رعایت نکرده اند تذکر می دهند. 

به گزارش دفتر روابط عمومی محسن بخشایی صبح امروز درجمع خبرنگاران با اشاره به مدیریت مصرف برق در بخش مشترکان تجاری و سایر مصارف اظهار داشت: قسمت عمده این مشترکان بانک ها و  واحد‌های تجاری هستند.
وی افزود: برای بانک ها و موسسات مالی و اعتباری که در تعرفه سایر مصارف قرار می گیرند بر اساس مصوبه  اداری و دستورالعمل ابلاغی از سوی دولت باید مصرف خود را کاهش دهند و تغییر ساعت نیز مشمول بانک ها و موسسات مالی و اعتباری نیزمی شود.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: برای مغازه ها و واحد‌های تجاری روش محاسبه قبوض مشابه تعرفه خانگی است ، یعنی روش محاسبه قبض برق به صورت پلکانی است و اگر میزان مصرف را کاهش دهند تعرفه ارزان تری برای آنان محاسبه می شود.
بخشایی با بیان اینکه در بحث واحد‌های تجاری فرهنگ سازی زیادی انجام شده است تصریح کرد: بسیاری از واحد‌های تجاری از لامپ های پر مصرف استفاده می کنند که ما با مراجعه به این واحدها و آموزش و توصیه به آنها مصرف برق را کنترل می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در بحث سرمایش و گرمایش واحد‌های تجاری نیز توصیه می شود این واحدها دمای ۲۵ درجه را رعایت کنند زیرا با توجه به وضعیت اقتصادی و بازار هرچه در هزینه هایشان صرفه جویی کنند به توان اقتصادی خود کمک کرده اند.
بخشایی یادآور شد: براساس مصوبه هیئت وزیران برای تغییر ساعت ادارات ، شرکتهای توزیع برق به عنوان بازرس ویژه وظیفه دارند به دستگاه های اداری مراجعه و به دستگاه هایی که بد مصرف هستند یا الگوی مصرف را رعایت نکرده اند تذکر داده شود.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اظهار داشت: دستگاه ها نیز موظف هستند براساس تذکر شرکت توزیع نیروی برق، مصارف خود را اصلاح کنند.
وی از اعزام تیم های بازرسی شرکت توزیع نیروی برق در سال گذشته در کل شهرستان های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در این راستا سال گذشته ۱۱ تیم بازرسی در شهرستان ها و یک تیم استانی به منظور بازرسی و کنترل مصرف برق اعزام شدند.
بخشایی یادآور شد: امسال نیز ۱۱ تیم شهرستانی و یک تیم استانی به دستگاه ها مراجعه می کنند و به دستگاه هایی که الگوی مصرف را رعایت نکردند تذکر می دهند و در پایان هم این تذکرات و مراجعات به استانداری اعلام خواهد شد.

تعداد بازدید : 361
زمان انتشار : 1398/04/05

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


1 + 16 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS