بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 10 الی 12

100نقطه در استان خراسان جنوبی تحت اتوماسیون شبکه برق قراردارد

100نقطه در استان خراسان جنوبی تحت اتوماسیون شبکه برق قراردارد

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ نقطه در استان تحت اتوماسیون قرارداردگفت: در این راستا پیش بینی می شود تا پایان امسال ۲۰۰ نقطه در استان تحت اتوماسیون قرار گیرند.

به گزارش دفتر روابط عمومی ،مهندس هادی منصوریان صبح امروز در بازدید از مراحل اجرایی توسعه اتوماسیون شبکه های برق در استان اظهار داشت: اتوماسیون شبکه های برق سبب شده است پایداری شبکه ها افزایش و مردم بیشتر از نعمت برق بهره مند شوند.

وی هدف از انجام اتوماسیون را کاهش انرژی توزیع نشده عنوان کرد و اظهار داشت: از جمله مزایای این طرح مدیرت بار شبکه های برق استان است و برنامه ما این است در همه شهرستان ها این امر را توسعه می دهیم.

·         پیش بینی رشد ۳ درصدی پیک بار مصرف برق خراسان جنوبی در تابستان

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: در سال جاری پیش بینی می شود، وضعیت پیک بار استان نسبت به  مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد رشد داشته باشد که این امر به همکاری تنگاتنگ مردم بستگی دارد.

وی پیک بار مصرف استان را در سال گذشته ۲۷۷ مگاوات عنوان کرد و اظهار داشت: به دلیل عدم همزمانی پیک بار مصرف استان با پیک بار مصرف کشور سال گذشته کمترین میزان خاموشی را در استان شاهد بودیم.

منصوریان با اشاره به اینکه سرمایه گذاری‌هایی که در بخش برق از جمله ساخت نیروگاه انجام می شود بسیار سنگین است افزود: برق یک کالای مهم و اساسی در زندگی مردم است و امروز بدون برق زندگی غیر ممکن است زیرا کار تمام سازمان‌های خدماتی  به برق وابسته است.

وی  هزینه ساخت نیروگاه بزرگی مانند نیروگاه شهید کاوه قاین را معادل هزینه ساخت 100 بیمارستان  و یا یک هزار مدرسه مجهز عنوان کرد و خاطرنشان کرد: از طرفی گام نخست در تمام دنیا صرفه جویی و سپس احداث نیروگاه است بنابراین اگر بتوانیم مدیریت مصرف را در بین مشترکان برق نهادینه کنیم بسیار خوب است.

منصوریان یادآور شد: در این راستا از مشترکان برق در استان وکشور تقاضا داریم در مصرف برق صرفه جویی کنند چراکه در بازه زمانی 12 تا 17 عصر اوج مصرف انرژی است که در صورت صرفه جویی مصرف برق مشترکان در این زمان، کمک شایسته‌ای به اقتصاد کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه در کشور حدود ۳۶ میلیون مشترک وجود دارد که اگر هرکدام بتوانند به اندازه ۱۰۰ وات صرفه جویی کنند حدود ۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات صرفه جویی رخ می دهد و این امر معادل ۴ نیروگاه بزرگ است افزود: در بحث مدیریت مصرف هیچ گاه از مردم انتظار نداریم که از رفاه خود کم کنند بلکه باید تنها ساعات مصرف را از ساعات پر مصرف و اوج مصرف به ساعات کم باری تغییر دهند.

·         عدم استفاده مشترکان از لوازم پر مصرف در ساعات اوج بار شبکه برق

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از تغییر ساعات اوج مصرف از سرشب به ظهر یعنی از ساعت 12 تا 17 خبر داد و گفت: همچنین مشترکان از لوازم پر مصرف شامل جاروبرقی، اتو، ماشین لباس شویی و ماشین ظرفشویی در ساعات اوج مصرف استفاده نکنند.

منصوریان با بیان اینکه در راستای مدیریت مصرف برق اقدامات خوبی می توان انجام داد بیان کرد: یکی از این اقدامات که در تابستان هر سال نیز انجام می شود، تغییر ساعات کاری ادارات است که مصوبه هیئت  محترم دولت است و قابلیت اجرایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا در بسیاری از استان ها از ابتدای تیرماه ساعات اداری یک ساعت جلو آمده است و در استان خراسان جنوبی نیز از ابتدای تیرماه ساعت اداری از ساعت 6.30صبح تا 13.30خواهد بود.

·         کاهش 80درصدی میزان مصارف ادارات درطرح کاهش مصرف برق

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در راستای اجرای این طرح ادارات باید میزان مصارف خود را  بعد از ساعت کار اداری۸۰ درصد کاهش دهند افزود: سال گذشته تجربه خوبی در این زمینه کسب شد و به اندازه یک ساعت، ساعت مصرف جلو آمده بود.

منصوریان با اشاره به اینکه براساس بخشنامه دولت باید ادارات و سازمان ها از نیم ساعت مانده به پایان ساعات اداری، سیستم های سرمایشی خود را از مدار خارج کنند تصریح کرد:پیش بینی می شود پیک بار استان در تابستان امسال از ۲۹۴ مگاوات بیشتر نشود.

وی با اشاره به اینکه در بحث مدیریت مصرف واحد‌های تجاری نیز می توانند همکاری خوبی با شرکت برق داشته باشند گفت: چون در ساعات پیک بار نرخ برق افزایش می یابد، بنابراین از نظر اقتصادی به نفع واحد‌های تجاری است که با مدیریت مصرف برق ضمن کمک به صنعت برق استان در هزینه ای برق مصرفی خود نیز صرفه جویی کنند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه واحد‌های CNG نیز سال گذشته با شرکت برق استان همکاری های لازم را داشته اند بیان کرد: در این راستا سال گذشته از ۲۳ واحد CNG موجود در استان به جز یک مورد، مابقی همکاری لازم را در بحث مدیریت مصرف داشته اند و ۵۰ درصد مصرف خود را کاهش داده اند.

·         تولید4.5 مگاوات برق توسط دیزل ژنراتورهای اضطراری واحد‌های صنعتی

وی از همکاری خوب شرکت های آب و فاضلاب استان در سال گذشته در بحث مدیریت مصرف خبر داد و خاطرنشان کرد: برای تابستان ۹۸، پیش بینی می شود حدود ۴.۵ مگاوات، دیزل ژنراتورهای اضطراری واحد‌های صنعتی در ساعات اوج مصرف وارد مدار شده وبرق تولید کنند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی تعداد ژنراتورهای اضطراری واحد‌های صنعتی استان را ۳۳ مولدعنوان کرد و یادآور شد: از این تعداد ۱۰ مولد متعلق به شرکت  توزیع نیروی برق است.

منصوریان گفت: به صنایعی که این همکاری را با ما دارند برای مصرف سوخت آنان، معرفی نامه داده می شود و سوخت با قیمت بسیار مناسب در اختیار آنان قرار می گیرد و از سوی دیگر برقی که تولید می کنند با قیمت بسیار بالا از آنان خریداری می شود.

·         انعقاد قراردادوهمکاری۴۲۰ حلقه چاه با شرکت توزیع نیروی برق استان

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۴۲۰ حلقه چاه آب کشاورزی با شرکت توزیع نیروی برق استان قرارداد منعقد کرده اند افزود: از طریق سامانه از راه دور بر فعالیت آنان نظارت می شود که در راستای این امر حدود ۷ مگاوات در ساعات اوج بار کاهش مصزف برق رخ می دهد.

منصوریان با اشاره به اینکه مشترکین صنعتی بزرگ ما به خصوص صنایع سیمان ازجمله سیمان قاین وباقران دراین سال ها کمک بزرگی به ما داشته اند افزود:با کاهش ‌مصرف‌ برق این صنایع بزرگ کمک شایانی به صنعت برق می شود.

·         میزان تلفات برق استان در پایان سال  گذشته، ۷.۱۹ درصد

 منصوریان میزان تلفات برق استان در پایان سال  گذشته را ۷.۱۹ درصد و در کشور ۱۰.۳۰ درصد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر گروههای خط گرم فرمان از راه نزدیک و فرمان از راه دور در استان فعال است که در بحث فرمان از راه نزدیک هزینه های هر گروه حدود یک میلیارد تومان است و در حال حاضر ۵ گروه خط گرم به روش فرمان از راه نزدیک در استان فعالیت دارند.

وی از وجود ۱۱ گروه خط گرم فرمان از راه دور در استان خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر همه شهرستان های خراسان جنوبی خط گرم  فرمان  از راه دور دارند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هزینه های سرمایه گذاری خط گرم از راه نزدیک بسیار بالاتر و تخصصی تر است افزود: استفاده از گروه های خط گرم کمک می کند که تعمیرات و توسعه شبکه های برق با ولتاژ 20000 ولت را به صورت برقدار انجام دهیم و برای تعمیرات و توسعه شبکه ها، برق مشترکین را قطع نکنیم. این قابلیت و توانایی که با صرف سرمایه گذاری های هنگفتی به دست آمده بسیار ارزشمند بوده و رضایت مشترکین برق را به دنبال دارد.

تعداد بازدید : 419
زمان انتشار : 1398/04/03

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


4 + 12 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS