بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 10 الی 12

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق خراسان جنوبی عنوان کرد: پیش بینی 294 مگاواتی مصرف برق خراسان جنوبی در پیک تابستان

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق خراسان جنوبی عنوان کرد: پیش بینی 294 مگاواتی مصرف برق خراسان جنوبی در پیک تابستان

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: پیش بینی می شود وضعیت پیک مصرف استان با 3درصد رشدنسبت به سال گذشته به 294 مگاوات افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیری برق خراسان جنوبی،  مهندس هادی منصوریان صبح امروز درشورای معاونان این شرکت اظهار داشت:با همکاری ومدیریت مصرف وصرفه جویی مشترکان، میزان پیک بار استان سال گذشته، 277 مگاوات بوده است.

وی بر همکاری مشترکان در مدیریت مصرف تاکید کرد وگفت:عدم همزمانی پیک مصرف استان وکشور سبب گردید سال گذشته کمترین میزان خاموشی در استان خراسان جنوبی ثبت شود.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی ازبرق به عنوان یک کالای مهم و اساسی یاد کرد وگفت: امروز بدون برق زندگی غیر ممکن است چراکه کار تمام سازمان های خدماتی وابسته به برق است.

وی  مشترکان را به صرفه جویی در مصرف برق فراخواند وافزود: بازه زمانی 12 تا 17 عصر اوج مصرف انرژی است که در صورت صرفه جویی مصرف برق مشترکان در این زمان، کمک شایسته ای به اقتصاد کشور می شود.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی سختی صنعت برق را 200ساعت در سال عنوان کرد وافزود: در صورت صرفه جویی ومدیریت مصرف  می توانیم قله واوج مصرف را در استان و کشور کاهش دهیم.

وی پیک بار کل کشور در سال گذشته را ۵۷ هزار و ۷۰۰ مگاوات عنوان کرد واظهار داشت: پیش بینی می شود  پیک بار امسال کشوربه بیش از ۶۰ هزار مگاوات برسد.

 مهندس منصوریان با بیان اینکه سرمایه گذاری هایی که در بخش برق انجام می شود بسیار سنگین است بیان کرد: هزینه ساخت نیروگاه بزرگی مانند نیروگاه شهید کاوه قاین، معادل هزینه ساخت ۱۰۰ بیمارستان  ویا 1000 مدرسه مجهز است.

وی با اشاره به اینکه اگر بتوانیم مدیریت مصرف را در بین مشترکان برق نهادینه کنیم بسیار خوب است تصریح کرد: در کشور 36 میلیون مشترک برق  داریم که اگر هرکدام به انداره یک لامپ 100واتی صرفه جویی کنند 3600 مگاوات می توان صرفه جویی را در پی داشت که این معادل 4  یا 5 نیروگاه بزرگ است.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه ساعات اوج مصرف از سرشب به ظهریعنی اط ساعت 12تا17 تغییر یافته است گفت:  انتظار می رود مشترکان ساعات مصرف را تغییر واستفاده از وسایل پرمصرف برقی شامل ماشین لباسشویی،ماشین ظرف شویی،اتو وجاروبرقی رااز ساعات اوج مصرف به ساعات کم باری مد نظر قراردهند.

 مهندس منصوریان با اشاره به اینکه در بحث مدیریت مصرف انتظارما کاهش رفاه خانواده ها نیست تصریح کرد: همکاری خوب مشترکان  و مدیریت مصرف می تواند گامی در تحقق اهداف وبرنامه های صنعت برق واز سوی دیگر کاهش مصرف وعدم خاموشی ها در کشور واستان باشد.
تعداد بازدید : 349
زمان انتشار : 1398/03/25

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


8 + 12 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS