بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 8 الی 12

ضرورت توجه به آموزش به منظور کاهش حوادث ۸۷ درصد از حوادث مربوط به کوتاهی نیروی انسانی است نیروی انسانی مهمترین عامل در بروز حوادث

ضرورت توجه به آموزش به منظور کاهش حوادث ۸۷ درصد از حوادث مربوط به کوتاهی نیروی انسانی است نیروی انسانی مهمترین عامل در بروز حوادث

 

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت توجه به مقوله آموزش به منظور کاهش حوادث گفت: نیروی انسانی مهمترین عامل در بروز حوادث است چراکه طی ۲۰ سال گذشته ۸۷ درصد از حوادث مربوط به کوتاهی نیروی انسانی بوده است.

به گزارش دفتر روابط عمومی، هادی منصوریان صبح دیروز در هجدهمین همایش سالانه ایمنی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اظهار داشت: حوادث چهار عامل عمده دارد که یکی از این عوامل بحث آموزش است که اگر خوب انجام شود حوادث کاهش می یابد.

وی دومین عامل را ابزار کار و تجهیزات ایمنی عنوان کرد و افزود: همچنین اگر ابزار کار و تجهیزات ایمنی نیز کامل باشد درصد بروز حوادث کاهش می یابد.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی بیان کرد: سومین عامل در حوادث وجود دستورالعمل و ضوابط است که همه مراحل تدوین، تبیین و اجرای آن نقش بسزایی در کاهش ضریب وقوع حوادث دارد.

منصوریان نیروی انسانی را چهارمین عامل عنوان کرد و تصریح کرد: آموزش نیز مانند موارد قبل نقش مهمی در کاهش حوادث دارد به طوری که رعایت موارد آموزش داده شده ضامن سلامتی جان کارگران می باشد.

منصوریان اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته بر روی علل حوادث، ۸۷ درصد از حوادث ناشی از کوتاهی نیروی انسانی و ۱۳ درصد به عوامل آموزش، دستورالعمل و ابزار کار مربوط می شود.

وی افزود: به دلیل اینکه نیروی انسانی مهمترین عامل در بروز حوادث است از همکاران درخواست می شود که از آموزش ها، دستورالعمل ها و ابزارهایی که دارند استفاده کامل را ببرند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان بیان کرد: نیروی انسانی باید در کلیه مراحل کاری نکات ایمنی را به طور کامل رعایت کند تا احتمال وقوع حادثه به صفر برسد.
تعداد بازدید : 692
زمان انتشار : 1398/02/11

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


0 + 12 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS