بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 8 الی 12

جدی گرفتن توصیه های ایمنی برق در ایام نوروز توسط شهروندان محترم

جدی گرفتن توصیه های ایمنی برق در ایام نوروز توسط شهروندان محترم

رئیس گروه ایمنی و کنترل ضایعات( HSE ) شركت توزيع نيروي برق استان خراسان جنوبی به اهمیپت رعایت نکات ایمنی خصوصا در لوازم برقی در ایام نوروز تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی این شرکت، جواد بهائین ضمن تبریک  فرا رسیدن  اعیاد نورانی ماه رجب بخصوص میلاد باسعادت حضرت مولی الموحدین امام امیرالمومنین  علی (ع ) و همچنین فرارسیدن سال نو  و آرزوی صحت و سلامتی برای همه هموطنان عزیز توصیه نمود: با عنایت به اینکه  همه ساله با آغاز نوروز و در پی آن شروع سفرهای نوروزی که  با شدت گسترده ای در سطح کشور صورت می پذیرد لازم است در این راستا توجه به نکات ایمنی قبل و بعد از سفر که از مهم ترین ضروریات سفرهای نوروزی  به نظر می رسد را  سر لوحه برنامه سفر قرار دهند. زیرا حادثه همیشه در کمین است اما با هوشیاری، درایت و صبر و تحمل می توان در مقابل آن ایستاد و موفقیت را از آن خود کرد.

وی به شهروندان توصيه كرد: والدین  در پارک ها و مکان های تفریحی  از کودکان و نوجوانان  خود مراقبت نمایند تا از دست زدن به دريچه ها وپايه هاي فلزي روشنايي پارك ها و خيابان ها و از  نزدیک شدن به شبکه های برق ، چادر زدن در حریم  تاسیسات برق  که خطرآفرین  است خود داری نمایند و در زمان بارش باران يا وقوع طوفان از تيرهاي برق فاصله گرفته و از پارک  خودروها  در كنار پايه ها وتابلوهاي برق  و تاسیسات برقی جدا خودداری نمایند.

 رئیس گروه ایمنی و کنترل ضایعات( HSE ) شركت جابجايي اشياء و اجسام بلند را نيز در زير شبكه هاي برق خطرناك توصيف كرد و در خصوص رانندگی با سرعت مطمئنه و پرهیز از هرگونه عجله ای برای رسیدن سریعتر  به مقصد سفر  تاكيد نمودند.

وی  حفظ امنيت جانی میهمانان نوروزی و اطلاع این عزیزان از خطرات تاسیسات  برقی  را مهم دانست و بیان نمودند : ايام نوروز فرصت مناسبي براي  ارائه آموزش  و باز آموزی نكات ايمني  خانواده ها در حاشيه بازديد از اماكن تفريحي و توريستي است.

مهندس بهائین بار دیگر به شهروندان  توصیه  نمود: در ایام خانه تکانی روزهای پایان سال در هنگام شستشوی حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه منزل ، حتما  فیوز برق اصلی منزل را محل کنتور برق را قطع نمایند و در صورت استفاده از مواد شیمیایی برای شستشو موارد ایمنی از جمله استفاده از ماسک  و باز نمودن درب و پنجره ها را رعایت نمایند تا خدای ناکرده موجب مسومیت عزیزان در ایام سال نو نشود.


رئیس گروه ایمنی و کنترل ضایعات( HSE )   شركت توزيع نيروي برق استان خراسان جنوبی خاطرنشان كرد : در صورت مشاهده حادثه ای نظیر  پارگي سيم ها، شكستگي تيرها ، باز بودن درب تاسيسات برق  کودکان و نوجوانان  به محل حادثه نزديك نشوند  و باتماس با تلفن اتفاقات شرکت توزیع برق با شماره  121 اطلاع رسانی لازم را انجام تا همکارن برای رفع خطر در اسرع وقت اقدام نمایند. 
تعداد بازدید : 965
زمان انتشار : 1397/12/28

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


10 + 15 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS